Recenze LAMAX C9 - NejlepšíAutokamery.cz
Recenze LAMAX C9 - fotka 1 Recenze LAMAX C9 - fotka 2 Recenze LAMAX C9 - fotka 3

Vzhled

Kamera LAMAX C9 je velmi kvalitně zpracovaná a to včetně tlačítek, která působí solidně a jsou vhodně rozmístěná, takže si nepřekáží a kamera se tedy snadno ovládá. Kamera sice patří k rozměrnějším kamerám do auta, hlavně kvůli 2,7“ displeji, nicméně díky černé barvě je poměrně diskrétní a nenápadná. Celý povrch kamery je z černého měkčeného plastu, na dotyk je kamera velice příjemná a na první pohled je zřejmé, že se jedná o model vyšší třídy. Recenze LAMAX C9 - fotka 4 Recenze LAMAX C9 - fotka 5 Recenze LAMAX C9 - fotka 6

Instalace

Instalace kamery LAMAX C9 je velmi jednoduchá a dobře vymyšlená. Přísavku s GPS modulem snadno připevníme na sklo a pak jen připojíme kabel a kameru. Kabel se nezapojuje přímo do kamery, ale do držáku, díky čemuž můžeme kameru snadno odpojit a zapojit. Vše potřebné k instalaci nalezneme v balení a není potřeba nic dokupovat, samozřejmě krom paměťové karty. Chybí označení jak správně vložit paměťovou kartu, ale slot vám umožní vložení karty pouze jedním způsobem, pokud nebudete používat nepřiměřenou sílu, nemůžete nic poškodit. Není potřeba nic nastavovat, stačí kameru připojit a vše funguje automaticky, to je veliké plus kamery LAMAX C9. Pokud chceme nějaké funkce upravit, musíme do menu, které se snadno ovládá a je opravdu přehledné. Kompletní videozáznam menu kamery LAMAX C9 najdete v našem dalším článku.

Recenze LAMAX C9 - fotka 7 Recenze LAMAX C9 - fotka 8 Recenze LAMAX C9 - fotka 9

Video

Za dobrých světelných podmínek jsou záběry díky vysokému rozlišení (2560×1080) parádní, v noci patří kamera stále mezi nadprůměr. Snadno přečteme SPZ okolních vozidel a jiná označení. Snímač kamery se dobře vyrovnává s kontrastem mezi jasnou oblohou a tmavou vozovkou a rychle reaguje na změny osvětlení. Zorný úhel kamery 150° snadno pokrývá situaci před vozidlem. Celkově jsme velmi spokojení s kvalitou záběrů a zde kamera potvrzuje, že se řadí mezi high-end modely kamer do auta, jenom bychom doporučili ke kameře dokoupit paměťovou kartu s dostatečnou rychlostí zápisu, aby zvládala vysoké rozlišení záznamu.

 

Funkce

Kamera LAMAX C9 momentálně patří k nejpokročilejším na trhu, nabízí nám tedy mnoho užitečných funkcí. Od GPS, přes hlasové upozornění (i v češtině) na úsek radarového měření rychlosti, až po LDWS, tedy systém upozornění na opuštění jízdního pruhu. Dnes už samozřejmostí jsou funkce zamknutí souborů, natáčení ve smyčce, senzory otřesů a pohybu před kamerou.

Recenze LAMAX C9 - fotka 10 Recenze LAMAX C9 - fotka 11 Recenze LAMAX C9 - fotka 12

Celkové zhodnocení LAMAX C9

LAMAX C9 patří výčtem funkcí a kvalitou pořízeného videa mezi nejpokročilejší kamery dostupné na trhu. Kamera je kvalitně zpracovaná z prémiových materiálů, velmi snadno se nainstaluje a běží úplně automaticky. Cena kamery je v porovnání s ostatními modely značky LAMAX vyšší, ale na úkor pokročilých funkcí a precizního zpracování, rozhodně se nejedná o předraženou kameru v porovnání s konkurencí. Pokud hledáte kameru do auta nejvyšší kvality s pokročilými funkcemi, kvalitním zpracováním a především záznamem, který je prokazatelný za všech podmínek, s LAMAX C9 určitě nešlápnete vedle.

KLADYZÁPORY
+ výborné video- větší rozměry na úkor většího displeje
+ pokročilé funkce- potřeba paměťové karty s vyšší rychlostí zápisu
+ dobře vymyšlený systém připevnění na čelní sklo
+ poměr cena/výkon
+ menu i v českém jazyce
+ kvalitně zpracovaná kamera

LAMAX C9 za skvělou cenu naleznete i na Nejlepšíautokamery.cz

Slevový kód LAMAX C9

Napište komentář

* Jméno:
* E-mail: (nebude uveřejněn)
* Komentáře:
Opište, prosím, kód z obrázku.
Jak vybrat kameru?