Jak vybrat kameru do auta

Pokud nechcete s výběrem kamery do auta ztrácet čas, napište nám co od autokamery očekáváte, jaké má mít klíčové vlastnosti bez kterých to nepůjde apod. na info@nejlepsiautokamery.cz. My Vám zašleme nabídku přímo na míru.

Pokud si chcete radši vybrat kameru zcela samostatně, sepsali jsme pro vás rozsáhlý popis všech parametrů a funkcí, které dnešní kamery do auta nabízí. Níže uvádíme za nás nejzásadnější informace, které by vám neměli uniknout, před nákupem autokamery.

Důležité při výběru kamery do auta je, aby vám autokamera nijak nepřekážela. Ideální stav je, když vůbec nevíte, že kameru v autě máte. Kompaktní rozměry jsou základem dobré kamery do auta.

Dále je velice klíčové jednoduché ovládání. Autokameru, obdobně jako i navigaci, používáme při řízení automobilu, kdy se musíme soustředit především na řízení, pár funkcí je ale dobře umět zapnout/vypnout i za jízdy:

  • Zamknutí záznamu
  • Zapnout/vypnout displej
  • Zapnout/vypnout nahrávání zvuku

Právě abyste nemuseli hledat v menu, perfektní je, když tyto tři funkce budete moci ovládat jednoduše pomocí tlačítka a jedním stiskem například uzamknete záznam proti přepsání, nebo vypnete displej atd. Za nás je lídrem v jednoduchosti ovládání značka TrueCam.

Doporučujeme taky vybírat kamery do auta s českým menu, ovládání kamery bude pro vás jednodušší a intuitivnější.

Nejdůležitější parametry autokamer

Rozlišení videozáznamu

Doporučujeme vybírat kamery do auta s rozlišením alespoň Full HD. Při tomto rozlišení vám nehrozí, že vám uniknou důležité detaily jako například SPZ.

Úhel záběru

Ideální hodnota úhlu záběru by se měla pohybovat v rozmezí 120°-150°, nám se asi nejvíce osvědčil úhel záběru 130°. Hodnota kdy kamera vidí periferně a neprojeví se efekt rybího oka.

GPS modul

Díky GPS modulu zobrazí vaše autokamera v záznamu i vaši rychlost a polohu. Dobré je pokud se tato funkce dá vypnout a zapnout, případně aby se údaje z GPS zapisovali pouze do aplikace autokamery.

Časová smyčka a zamykání záznamu

Časová smyčka vám umožní nepřetržité nahrávání videa, tedy až bude paměť plná, vymaže automaticky nejstarší záznam a nahradí jej novým. Pokud nějaký záznam nechcete vymazat, stačí jej uzamknout a tento záznam bude bezpečně uložen. Naprosto základní funkce, díky kterým ušetříte mnoho času s přemazáváním starých nepotřebných záznamů.

G-Senzor

Tento senzor zaznamenává směr vaší jízdy. Pokud dojde k nárazu, autokamera díky G-senzoru náraz zaznamená a záznam uzamkne. Taktéž díky G-senzoru můžete v aplikaci vidět, odkud náraz přišel.

Paměťové karty

K autokameře je zpravidla potřeba dokoupit paměťovou SD kartu, aby měla kam ukládat pořízený záznam. Doporučujeme alespoň 32 GB paměťovou kartu, cca 7 hodin Full HD videa, pro většinu situací naprosto dostačující prostor.

 

Celkový přehled všech vlastností, funkcí a parametrů kamer do auta naleznete v našem kompletním návodu jak vybrat autokameru. Doporučujeme se podívat na: detekce pohybu, noční režim, HDR, automatické spuštění, konektivita, napájení, způsob připevnění a další.

Jak postupovat při výběru kamery?

Přejděte na naši nabídku kamer do auta. Po levé straně uvidíte filtr všech parametrů a funkcí. Vyberte z filtru ty nejdůležitější a naše stránka vám vybere pouze kamery, které odpovídají vašemu filtru.

Poté ještě můžete vybrat tři produkty do podrobného srovnání. Vyberte produkt pomocí ikony „váhy“ u produktu, až budete mít vybráno, klikněte na tlačítko porovnat vpravo dole. Poté uvidíte podrobně rozepsány všechny parametry vybraných autokamer v přehledné tabulce.

Nebo můžete zvolit nejpohodlnější variantu, napište nám parametry, vlastnosti, funkce, které od kamery očekáváte na info@nejlepsiautokamery.cz a my vám sestavíme nabídku na míru.

Ještě před prvním použitím doporučujeme přečíst náš článek Kamera do auta a legislativa.

Za tým www.NejlepšíAutokamery.cz vám přejeme příjemný nákup a mnoho šťastných kilometrů.


Jak vybrat kameru?